LASFALT

ŞİRKET PROFİLİ

  • mukam

LASFALT

Firmamız TecRoad® isimli 37 yıldır tüm dünyada kullanılan, Innovative Material Technology yöntemi ile Avusturya’da üretilen, yolların uzun süre dayanıklılığını sağlayan sessiz asfaltta olarak bilinen; içerisinde atık lastik, bitüm ve Know-how malzemesi içeren Alman patentli bir asfalt katkı malzemesinin satış ve üretim hakları sahibidir.

Ürünümüz dünyada; Türkiye, Almanya, Avusturya, İsviçre, Fransa, Kanada, Brezilya, Kosova, Polonya, Belarus, Ukrayna, Rusya, Libya, Cezayir, İran, Bosna-Hersek, Sırbistan, Arnavutluk gibi birçok ülkede kullanılmaktadır. Max Bögl, Strabag, Astaldi, Aeshliman, R-Shulz, Granit AG gibi uluslararası müşterilerinden referans mektupları mevcuttur. Türkiye’de ise İCA (3.Köprü), Mak-Yol İnşaat, Cengiz İnşaat, STY İnşaat gibi müşterileri mevcuttur.

Türkiye’de 2012 yılından beri kullanılmaktadır. Dünyada ise ; Almanya tarihinde ilk defa Max Bögl ile malzememizin kullanımı ile ilgili 25 yıllık sözleşme yapılmış olup, Almanya’da pazar lideridir. Referans yazısında tecroad ile yapılan yolların; kullanım süresi olarak %50 daha fazla performans gösterdiğini belirtmişlerdir.

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yapılan test sonuçları açıkça göstermektedir ki, bu Kauçuk-bitüm yüzey malzemesi, şimdiye kadar kullanılan mevcut ürünlerden özellikle dayanıklılık süresi, güvenli olması ve ekonomik olarak üstünlükleri ile öncelikle ağır hava ve aşırı yük koşullarında daha iyi niteliklere sahiptir. Özellikle sıcaklık farkının (yüksek ısı (+63C) ve düşük sıcaklık (-34,2C) dayanım) ve yoğun trafiğin olduğu bölgelerde tekerlek izinde yüksek performans gösterdiği için tercih edilir. Bu özellik ile çatlama, kırılma ve donma gibi durumlarda dayanıklılık sağlamaktadır. Bu sonuçlar resmi kurumlar, laboratuvarlar tarafından teyit edilmiştir. Ayrıca kaymayı ve fren mesafesini azaltması sebebi ile trafik kazalarının da azalmasında bir etkendir. (İsviçre KGM verilerine göre). Asfaltta araçların hareket halindeyken lastik gürültüsünü azaltarak yüksek sessizlik ve sürüş konforu sağlar ve flüsther asphalt® tescilli markasıdır.

TecRoad® diğer katkıların aksine direkt asfalt mikserine ilave edilir karışımı modifiye eder. Modifiye bitümde kullanılan modifiye tesisine, katkılara ve yüksek sıcaklıklara (165C karışım sıcaklığı) ihtiyaç yoktur. Bu yüzden enerji ve maliyet avantajı ile kullanım kolaylığı sağlar. Ürünümüzün İsviçre Sağlık Bakanlığından sağlığa zararlı olmadığına dair sağlık uygunluk raporu,CE Uygunluk ve ISO 9001:2008 belgesi mevcuttur.

KGM'nün TecRoad® (TurkRoad®) kullanılması ile ilgili olur yazıları ve "Kauçuk Modifiye Bitümlere ait Teknik Şartname" Ağustos 2011 de KGM tarafından düzenlenmiş ve tüm Bölge Müdürlüklerine gönderilmiştir. Buna göre 2012 yılından sonra yapılan ihalelerde "Performans Arttırıcı Katkı Malzemesi" veya "Kauçuk Modifiye Bitüm" şeklinde ürünümüzün de kullanımına imkan sağlayan bir şekilde düzenleme yapılmıştır. Ayrıca KGM tarafından tarafımıza gönderilen 2 resmi yazıda; şartname esaslarına uygun olarak, piyasa rekabet koşulları içerisinde yol yapımında kullanılmasında bir engel bulunmamaktadır diye belirtilmiştir. Ayrıca çevresel katkısı ve yerli üretim olacak olması sebebi ile de projenin önemi vurgulanmıştır. 2012 yılında yapılan ihalelerde "Performans Artırıcı Katkı Malzemesi” ve "Karışımın Modifiye Edilmesi” veya "Kauçuk Modifiye Asfalt/Karışım" şeklinde ürünümüzün de kullanımına imkan sağlayan bir şekilde düzenleme yapılmıştır. Ayrıca KGM tarafından tarafımıza gönderilen 2 resmi yazıda; şartname esaslarına uygun olarak, piyasa rekabet koşulları içerisinde yol yapımında kullanılmasında bir engel bulunmamaktadır diye belirtilmiştir. Ayrıca çevresel katkısı ve yerli üretim olacak olması sebebi ile de projenin önemi vurgulanmıştır.

Ülkemizde asfalt katkı malzemelerinin tamamı ithal edilmektedir. Firmamız bu asfalt katkı malzemesini yeni bir (TurkRoad®) markası ile Türkiye'de üretecektir ve ÇED belgesi (15.07.2016 tarih/ 98424295 220-02 E-2016141 sayı) alınmıştır. Bu üretimle ithalat önlenecek ve yüksek oranda ihracat yapılacaktır. Yüksek katma değerli bir ürün ile ülke ekonomisine katkı sağlanacaktır. Yolların daha uzun süre dayanması ise ülkemiz için önemli bir kazançtır.

mukam

KGM
Ulaştırma Bakanlık Yazısı

mukam

TECROAD
KGM Yazısı

  • Spesiyal Kauçuk Modifiye Bitüm Asfalt Katkı Malzemesi